Start >> Szkoła Suki Biłgorajskiej Wydarzenia/Warsztaty aŁO!bedzie Kalendarium | O nas

Majóka w Kocudzy »

22.05.2014
31 maja zapraszamy do Kocudzy na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych przy kapliczce oraz wieczorne muzykowanie i tańce na trawie. Majówka odbywa się w ramach "Akademii Kolberga", której uczestnikiem jest m.in. nasza Szkoła Suki Biłgorajskiej. „Akademia Kolberga” realizowana jest wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca i Stowarzyszeniem „Tratwa” w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga.

IV Festiwal "Na rozstajnych drogach" »

5.05.2014
Tegoroczny IV Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach” odbędzie się 9-13 lipca 2014 r.
Po raz drugi gościć będziemy w Momotach Górnych śródleśnej miejscowości położonej w Lasach Janowskich u podnóża Roztocza. Oczywiście nie zabraknie warsztatów muzycznych, spotkań z wiejskimi muzykantami i śpiewakami, koncertów i potańcówek. Informacje o warsztatach i programie padamy niebawem....

www.festiwal.sukabilgorajska.pl

Mały Kolberg - warsztaty dla animatorów i animatorek pracujących z dziećmi »

10.04.2014
Szkoła Suki Biłgorajskiej jako jedna z siedmiu grup w Polsce prowadzić będzie zajęcia muzyczne w ramach projektu "Mały Kolberg". Zajęcia odbywać się będą od wiosny do jesieni w Janowie Lubelskim. Projekt skierowany jest do animatorów/ek z naszego regionu, którzy chcą pracować z dziećmi na bazie muzyki ludowej, śpiewu i tańca, we współpracy z lokalnymi społecznościami, w szczególności z osobami starszymi.

Szczegóły, warunki uczestnictwa oraz karta zgłoszenia

Letnie warsztaty muzyki tradycyjnej

1.06.2013
Zapraszamy w dniach 3-7 lipca 2013 na letnie warsztaty muzyki tradycyjnej poświęcone tradycjom muzycznym regionu janowsko-biłgorajskiego i pogranicza Roztocza Zachodniego, które odbywać sie będą w ramach Festiwalu „Na rozstajnych drogach”. Warsztaty obejmować będą naukę śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach ludowych. Zajęcia poprowadzą najwybitniejsi wiejscy muzycy oraz śpiewacy z regionu. Zapisy do o 24 czerwca 2013 r. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły, warunki uczestnictwa oraz karta zgłoszenia

Trzymaj trop

12.10.2012
Z Nowym Rokiem ruszamy z pilotażowym programem "Trzymaj Trop".
Jest to program edukacyjny skierowany do młodzieży szkół muzycznych.

Szczegóły w styczniu 2013 r.

Herody 2012

14.11.2012

Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe z powiatu janowskiego na warsztaty kolędnicze, które odbywać się będą od listopada 2012 do stycznia 2013.

Program warsztatów obejmować będzie:
- przygotowanie widowiska kolędniczego – Herody;
- pracę nad tekstem i głosem
- warsztaty śpiewacze i instrumentalne (skrzypce, basy, bęben) – nauka kolęd i pastorałek
- analizę archiwalnych fotografii oraz nagrań audio/video
- rekonstrukcję strojów kolędniczych na podstawie zebranych materiałów archiwalnych i eksponatów

Podsumowaniem spotkań będzie oczywiście kolędowanie w terenie - wybrane wioski koło Janowa Lubelskiego.
Terminy oraz miejsce spotkań zostaną podane bezpośrednio zainteresowanym osobom

Zapisy oraz szczegółowe informacje: info@sukabilgorajska.pl

Fotografia przedstawia kolędników z Białej k/Janowa Lubelskiego; zdjęcie pochodzi ze zbiorów rodziny Krzosków, arch. Szkoła Suki Biłgorajskiej

Zdjęcia z zeszłorocznego kolędowania