Start >> Szkoła Suki Biłgorajskiej Wydarzenia/Warsztaty aŁO!bedzie Kalendarium | O nas

Inicjatywy w których Szkoła Suki Biłgorajskiej uczestniczyła bądź była organizatorem.

Herody 2012 / październik-grudzień - Janów Lubelski i okolice
Spotkania warsztatowe poświęcone przygotowaniom do "żywego" kolędowania: przygotowanie widowiska koledniczego "Herody", warsztaty śpiewacze i instrumentalne - nauka kolęd i pastorałek, rekonstrukcję strojów kolędniczych. Podsumowaniem było kolędowanie po wybranych wioskach koło Janowa Lubelskiego.

Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych / czerwiec-listopad - Janów Lubelski
Warsztaty budowy bebenka jednostronnego "sitkowego" w ramach projektu Instytutu Muzyki i Tańca.

Festiwal Na rozstajnych drogach / 4-8 lipca 2012 - Janów Lubelski, Szklarnia, Momoty Górne
Szkoła Suki Biłgorajskiej po raz drugi zorganizowała Festiwal muzki tradycyjnej "Na rozstajnych drogach". W programie: warsztty instrumentalne i śpiewacze, koncerty, zabawy taneczne, pokazy filmów, wystawa.
www.suka.bilgorajska.pl

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych / 29 czerwca - 1 lipca 2012, Kazimierz
Kapela Bornego z Podzamcza, a więc Mateusz Borny (suka), Krzysztof Butryn (suka II) oraz Piotr Deptuła (bęben) uczestnicy Szkoły Suki Biłgorajskiej zostali laureatami 46. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Kapela zdobyła III nagrodę w kategorii folkloru rekonstruowanego. Był to pierwszy w historii festiwalu występ "suczej" kapeli.

21 stycznia 2012, Wrocław
Warsztaty, prezentacja, koncert kolęd w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu
Relacja na marcinmazurkiewicz.pl

2010 rok